Blogculuğun sonu ayakçılık mıdır?

Kendilerini gazetecilerle kıyaslamaları nedeniyle daha önce birçok gazeteci dostum tarafından epey yazıldı çizildi. Yeniden gündem oluşturmak gibi bir niyetim yok ama gördüğüm kadarıyla bu süre zarfında değişen bir şey de yok.

Bir blog sahibi, sosyal ağda şunu yazabiliyor; “XXX kazanabilmem için desteğinize ihtiyacım var. Linke tıklayarak bana destek olabilir misiniz?

Bu mesaj, firmaya atılan en büyük kazıktır aslında.

Ama hatayı, buradaki sosyal medya insanında değil, bu pazarlama faaliyetini yapan firma çalışanında aramak lazım.

Yurtdışı kaynaklı yayınlarda okuduğu birkaç makale, belki de katıldığı birkaç konferansta duyduğu “sosyal medya” gazının verdiği güç ile bu işlemleri ülkemizde de yapmaya çalışıyor.

Ülkemizi, ülkemiz insanını farklı ortamlarda ne tür davranışlar sergileyebileceğini hesaba katarak işler yapmak lazım.

Birkaç gün önce Twitter’da şunu yazmıştım;

İnternet kullanıcıların ruh halinden bir örnek veriyorum. Az önce Office konulu blog yazıma gelen bir yorum -senin üniversitene sıçarım aga-

İnternette iş yaparken, internet kullanıcılarına içerik hazırlarken karşınızdaki hayali kitlede bu tür insanların olabileceğini düşünmek istemiyor insan. Düşünürse de iş yapası gelmiyor.

Sözün özü; IP adresi almayla adam olunmuyor.

wpengine hakkında

This is the "wpengine" admin user that our staff uses to gain access to your admin area to provide support and troubleshooting. It can only be accessed by a button in our secure log that auto generates a password and dumps that password after the staff member has logged in. We have taken extreme measures to ensure that our own user is not going to be misused to harm any of our clients sites.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir