Ebru Gündeş – Beyaz albümü ve benden aldığı not

Son zamanlarda, eskiye nazaran kendime biraz daha fazla zaman ayırabildiğim için daha sistematik takip edebiliyorum olan biteni. Yeni çıkan albümler de takip ettiklerim arasında.

Ebru Gündeş'in Beyaz adlı albümünün kapağı

İşte o albümlerden biri de Ebru Gündeş’in Beyaz albümü. iPhone’a aktardım ve Sennheiser MM 50 kulaklığımla bir sahil turunda bitirdim albümü. Keyifli zamanlar geçirdiğimi itiraf edeyim ama bir daha dinleyeyim diyebileceğim 3 şarkısının dışında pek beğenmedim.

Umutsuz Türk Kadını imajıyla süslenen albümün ilk şarkısı olan ve benim hızlıca geçtiğim “Ağlamayacağım”, sanıyorum hit şarkı olacak, belki de oldu. Salya sümük ağlayan kızın şarkısı resmen 🙂 hiç sevmem.

Hareketli şarkılar arasında kendisini hatırlatacak, gaza getirecek pek bir şarkı yok. 6 numaralı şarkı olan “Bigün Olacak” tavsiye ederim ama yine de.

Albümü sıradanlaştıran ama yine de benim beğendiğim eserlerden bazıları da zamanında pek sevilen şarkıların yeniden seslendirilmiş halleri. 7 numaralı “Yazık”, 10 numaralı “Aldırma” bu eserler arasında.

Albüm genel olarak beni çok etkilemese de yeni çıkanlar arasında en iyilerden biri olabilir. Özellikle şarkıların sözleri çok başarılı. TTNET’in müzik portalında sadece bir şarkı sunuluyor şu anda.

Not: Kendimi zorlasam da ben bu kadını asla seksi bulamıyorum 🙂

Ebru Gündeş – Beyaz albümü ve benden aldığı not” üzerine 2 yorum

  1. ben ebru gudesi cok sevdigim icin sharkilarinida beyeniyorum ama yinede ben hareketli sharkilarini beyeniyorun.
    sizdende cok teshekur ediyorum
    ben mona iran dan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir