Ezel vs Kurtlar Vadisi Pusu – 1

Geçen hafta izlemeye başladığımı Ezel isimli dizi ile uzun zamandır takip ettiğim Kurtlar Vadisi Pusu, sık sık bazı kıyaslamalara tabi tutuluyor.

Ben de takip ettiğim 3 Türk dizisinden (diğeri Hanımın Çiftliği, Canım Ailem de vardı ama sıkıldım bıraktım) bu iki derin diziyi kıyaslamak istedim.

ezel resim

Kıyaslamada ilk raund, müzikler için geliyor.

Müzikler

Kurtlar Vadisi Pusu’nun müzikleri, Gökhan Kırdar tarafından yapılıyor. Dizi müzikleri konusunda neredeyse çığır açtı diyebiliriz. Cep telefonlarında sık sık Kurtlar Vadisi Pusu dizisine ait müzikleri dinlemeniz mümkün.

Ezel’in müzikleri de gerçekten çok başarılı. Hatta diziye yapılan o iğrenç fragmanlar nedeniyle ilk önce itibar etmesem de müzikler sayesinde dizi ilgimi çekmeye başladı diyebilirim. Araştırdım, Toygar Işıklı‘nın eserleriymiş. Gökhan Kırdar kadar popüler olmasa da işinde çok başarılı bir sanatçı.

Gelelim kıyaslamaya;

Ezel, Kurtlar Vadisi Pusu’dan çok daha iyi müziklere sahip.

Nedeni ise daha evrensel olması. Kurtlar Vadisi Pusu’nun müzikleri, genellikle türkülerden oluşuyor. Kalanları da varoş şarkıları. Oysa Ezel’de, daha çok batı esintileri bulmak mümkün. Bu da o müzikleri, günlük hayatınızın her yerinde dinlenebilir hale getiriyor.

Örnek Müzikler

Yazının bir sonraki kısmında iki dizi, prodüksiyon ve resim kalitesi için kapışacaklar.

Yakında…

wpengine hakkında

This is the "wpengine" admin user that our staff uses to gain access to your admin area to provide support and troubleshooting. It can only be accessed by a button in our secure log that auto generates a password and dumps that password after the staff member has logged in. We have taken extreme measures to ensure that our own user is not going to be misused to harm any of our clients sites.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir